42 Dni Chełmzy - Spacer - strona pimbp

Przejdź do treści
W niedzielę 17 lipca na Spacer historyczny po Chełmży stawiła się duża, ponadcztedziestooosobowa grupa mieszkańców naszego miasta, chętnych poszerzyć wiedzę historyczną o Chełmży, ale też poznać nieznane fakty z nią związane.
Wydarzenie miało charakter szczególny, gdyż rozegrało się w dwóch wymiarach: wizualnym i werbalnym. Już wcześniej umieszczono w ślepych oknach niektórych chełmżyńskich kamienic piękne portrety różnych postaci, niektórych wszystkim dobrze znanych, ale niektórych mniej. Założeniem projektu było przybliżenie chełmżanom sylwetek osób, które odcisnęły mocne piętno na historii naszego miasta, ale wiemy o nich mało, albo nic.
Grupa pod przewodnictwem dwojga pracowników biblioteki: Aliny Brzozowskiej i Marcina Seroczyńskiego przeszła ulicami miasta, docierając do każdego portretu. Przy każdym wysłuchano krótkiej opowieści na temat przedstawionych osób lub obiektów. Wszyscy słuchali z zainteresowaniem, zadawali pytania, dzielili się własnymi spostrzeżeniami.
Jest dobra wiadomość dla pasjonatów historii Chełmży, którzy nie mogli uczestniczyć w spacerze. Portrety zostaną w oknach na dłużej. Do każdego doklejony został specjalnie wygenerowany kod QR, który po zeskanowaniu przekieruje zainteresowanych do pełnej biografii danej osoby.
Spacer odbył się w ramach projektu pn. KULTurOWE PLAŻOWANIE w Chełmży. Zadanie realizowane w ramach projektu grantowego pn. „Wzmocnienie kapitału społecznego mieszkańców obszaru LSR Ziemia Gotyku”
BIBLIOTEKA UCZESTNICZY W PROGRAMACH:
Wróć do spisu treści