Konkursy - strona pimbp

Przejdź do treściPowiatowy Konkurs Fotograficzny "Wakacje z książką"

Właśnie wyjeżdżacie na wakacje?, Planujecie wyjazd?, A może spędzacie lato w domu?
Niezależnie od tego dokąd się wybieracie - czy będą to rajskie plaże, czy hamak we własnym ogrodzie, nie zapomnijcie zabrać ze sobą książki!
No i telefonu lub aparatu fotograficznego, bo mamy dla Was konkurs!
Do 31 sierpnia czekamy na Wasze zdjęcia, których wspólnym mianownikiem jest hasło "Wakacje z książką". Szczegóły w regulaminie. Czekamy na Wasze zdjęcia!

Konkurs Literacki
na opowiadanie, którego akcja rozgrywa się w Chełmży

Nasze miasto udowodniło już, że potrafi być niebanalnym tłem dla interesujących historii oraz planem zdjęciowym dla filmowych opowieści mrożących krew w żyłach. Uliczki naszej Starówki przemierzali wielokrotnie zarówno Maciej Stuhr, jak i twórca powieści o komisarzu Bernardzie Grossie - Robert Małecki. A jakie historie i postaci powstają w Waszej wyobraźni? Bardzo jesteśmy tego ciekawi i dlatego ogłaszamy

KONKURS LITERACKI  na opowiadanie dotyczące naszego miasta.
Na stworzenie trzystronicowej opowieści macie czas do 17 lipca.
Szczegóły w załączonym regulaminie. Na zwycięzców czekają bony prezentowe.
Miło nam także wspomnieć, że naszym partnerem w tym konkursie jest toruńska księgarnia "KAFKA".
Finał Konkursu Literackiego
   
W niedzielę 23 lipca 2023 r. odbyło się uroczyste podsumowanie Konkursu Literackiego na opowiadanie z Chełmżą w tle. Tę literacką rywalizację zainicjowaliśmy 26 czerwca 2023 r. Autorzy mieli trzy tygodnie na napisanie opowiadania, które musiało zaczynać się od słów „Tego dnia nawet w cieniu chełmżyńskiej katedry było gorąco…”. Dalej można było puścić wodze fantazji i opisać co też mogło się wydarzyć w Chełmży w upalny letni dzień.
Nad nadesłanymi pracami pochyliło się wyjątkowe Jury:
Przewodnicząca – Ewa Stanek-Zaremba – właścicielka Księgarni Kafka i spółka, Dariusz Łubkowski – autor licznych prac naukowych, książek i artykułów poświęconych Chełmży, a także wierszy i bajek dla dzieci oraz prawdziwy mistrz pióra oraz twórca zawiłych kryminalnych intryg Robert Małecki – ambasador Chełmży i przyjaciel naszej Biblioteki, z czego jesteśmy bardzo dumni.
Jurorzy zdecydowali o kolejności na podium:
I miejsce zajęła Anna Krywalska, za opowiadanie „Dzień z życia pracownika zakładu pogrzebowego w Chełmży” – za zrozumienie dla cierpienia, które mogłoby spotkać każdego,
II miejsce przypadło Cezaremu Bronszkowskiemu, za opowiadanie „Tajemnica biskupa” – za pomysł kryminalny, który mógłby stać się częścią większej całości,
III miejsce wywalczyła Joanna Stróżyk opowiadaniem „Krystyna” – za wrażliwość i próbę opowiedzenia o rzeczach, o których nikt nie lubi słuchać.
Zarówno zwycięzcy, jak i pozostali uczestnicy Konkursu otrzymali nagrody i upominki w formie bonów książkowych do zrealizowania w toruńskiej niezależnej, kameralnej Księgarni Kafka i Spółka. Dziękujemy za udział w tej literackiej zabawie! Obiecujemy, że będą kolejne. Gratulujemy laureatom i poniżej zamieszczamy zwycięskie opowiadania.BIBLIOTEKA UCZESTNICZY W PROGRAMACH:
Wróć do spisu treści