Olszowy Jar_Tekieli - strona pimbp

Przejdź do treści
Olszowy Jar

Na cykl „Olszowy Jar”  składają się trzy tomy: „Zaczarowana zima w Olszowym Jarze”, „Cudowna wiosna w Olszowym Jarze” i „Szalone lato w Olszowym Jarze”. Ich autorka – Joanna Tekieli – to krakowianka z urodzenia i zamiłowania. Ukończyła polonistykę, kocha książki oraz piesze wędrówki po górach i dolinach. Pisze kryminały, thillery, literaturę obyczajową i romanse.
 
Olszowy Jar to  mała  wioska, w której główna – Weronika, jej kuzynka Małgosia i przyjaciółka Patrycja spędzały w dzieciństwie każde święta, ferie i wakacje.
 
Z czasem przestają bywać w domu dziadków, pochłonięte swoim dorosłym życiem, rozwojem kariery zawodowej i sprawami osobistymi. Zmienia się to w chwili, kiedy Małgosia postanawia na stałe zamieszkać w Olszowym Jarze. Weronika mimo przeszkód, które napotyka w życiu, nie traci wiary w swoje marzenia i dąży do ich realizacji. A Patrycja… Warto zajrzeć do książek, by przekonać się jak potoczyły się losy przyjaciółek. Cykl ten to cudowna podróż przez pory roku, ludzkie emocje i wyzwania. Autorka w umiejętny sposób opisuje piękno naszej przyrody oraz ukazuje kulturę, polskie zwyczaje i obyczaje. Czytając książki Joanny Tekieli nie tylko odpoczywamy i się relaksujemy, ale też doceniamy piękno otaczającego nas świata.  
 
P.S. Z utęsknieniem i nadzieją czekam na kolejny tom serii, tym razem dotyczący jesieni, mam nadzieję, że się ukaże.
Nie ma jeszcze żadnych recenzji.
0
0
0
0
0
BIBLIOTEKA UCZESTNICZY W PROGRAMACH:
Wróć do spisu treści